Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas!

Ważne linki

Historia

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III to jak dotąd największe wydarzenie krajowej sceny tej gry. Rozmach pierwszej edycji turnieju przerósł oczekiwania stawiane nawet przez największych entuzjastów: Chęć udziału wyraziło ponad 500 osób. Rywalizacji towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów, społeczności oraz autorów gry – Paul Anthony Romero, znany niemal wszystkim fanom sagi Might and Magic kompozytor muzyki, osobiście zagrzewał do walki uczestników, nagrywając dla nich krótkie filmy z pozdrowieniami.

I edycja

I miejsceDawidu91
II miejsceLech [PS]
III miejsceTyranuxus

Nasza ukochana gra po raz pierwszy pojawiła się w mainstreamie gamingu i kultury mediów popularnych. Mistrzostwa zwieńczone finałem na żywo w profesjonalnym studio udowodniły, że Heroes III niemal 20 lat po premierze jest grą kompetytywną, widowiskową i sprawiającą wiele frajdy zarówno graczom, jak i widzom. Turniej pokazał nie tylko siłę utalentowanych zawodników, ale i fanów, którzy licznie zgromadzili się na oficjalnym Meetupie w Warszawie. Podczas zabawy w New Meta Bar można było obejrzeć pojedynek finalistów, wziąć udział w konkursach i wysłuchać utworów z gry w wykonaniu Heroes Orchestra – tak, na żywo, w pubie gamingowym!

II edycja

I miejsceTyranuxus
II miejsceDawidu91
III miejsceJelen117

Choć poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko, poszliśmy za ciosem i rok później zorganizowaliśmy drugą edycję. Najlepszym wyznacznikiem sukcesu niech będzie fakt, że podwoiliśmy liczbę zapisów. Poniżej prezentujemy najciekawsze dane liczbowe z 2019 roku:

  • 1087 – zgłoszonych uczestników
  • 10 000 – łączna wartość nagród pieniężnych i rzeczowych (w PLN)
  • 14 – godzin transmisji wprost z Nervarien Studio w Krakowie
  • 6270 – widzów w szczytowym momencie Wielkiego Finału
  • 20 000 – unikalnych widzów w trakcie transmisji z Wielkiego Finału

Tym razem polską „stolicą” Heroes III został Kraków. To w tamtejszym Nervarien Studio spotkali się najlepsi gracze, a klimatyczny lokal Hevre gościł ponad setkę fanów, wspólnie celebrujących święto swojego ulubionego tytułu.

III edycja

I miejsceDawidu91
II miejsceSzopa666
III miejsceJelen117